Uška
 

 Návštěvní kniha

    Oko - do duše okno
 

praví staré známé moudro charakterizující lidský orgán zraku. Převedeme-li si tato slova do reálu, znamená to, že takový pohled do nitra člověka může být zamřížovaný, šmouhatý, zaprášený, zamlžený, orosený nebo jednoduše úplně zatažený. Jeden z mála národů, kteří se nebojí nechat ostatním nahlédnout do svého nitra, jsou Nizozemci. Jejich okna jsou totiž veliká, čistá a hlavně - bez záclon! V poslední době se i u nás začínají objevovat okna bez zahalení. Přiznám se, že za dlouhých zimních večerů se ráda dívám lidem do oken. Takové okno o majitelích dokáže hodně napovědět. Je to jako pohled do očí. Zvu všechny ty, co mají zájem, nakouknout do mých oken.       TOPlist

 úvodní stránka

        
           Jsem ve věku, kdy už mě určitě nic nenutí spurtovat za stále vyšším pracovním výkonem a tak svou energii věnuji hlavně naší malé chaloupce. Trávím zde spoustu času, jak na zahradě, tak při zútulňování našeho bydlení. Ráda nakupuji po bazarech staré předměty, které pak s radostí renovuji a začleňuji do našeho domova.

           _______________________________________________________________________________

Jakékoliv ryby jsou považovány za zdravou potravinu. Nikdy je nejezte syrové, pozor bychom si měli dávat hlavně na žraloky! Ryby se musí konzumovat jen v případě, pokud víme, že jsou absolutně čerstvé. O rybkách na mém talíři to vím zcela jistě, proto moje snídaně proběhla bez obav :-)

Žárovka je opravdu obrovský vynález, ale když se nám ji podaří krásně ukrýt, tak je to paráda :-)

Dlouhé podzimní večery mě donutily k úpravám chodby na chalupě.
"Nové" zrcadlo už má své stálé místo.

Ořechy naložené v domácím medu jsou zásobou pro zimní dny, když  vás honí mlsná. Dobré jsou i proti stresu z dlouhotrvající zimy.

Vytvořila jsem věneček bílý jak sníh, lehký jak pírko, něžný jak vzpomínka ...

Podzimní počasí  má vliv na vybarvení listů. Možná vám neušlo, že ne každým rokem jsou barvy stejné. Způsobují to různorodé podmínky, které přispívají pestřejšímu vybarvení listů. Hlavně je to intenzita slunečního záření a chlad.

Halloween je anglosaský lidový svátek, který se slaví 31. října. Tradičními znaky jsou vyřezané dýně se svíčkou uvnitř. Tyto svátky se u nás nedrží, ale to neznamená, že nemůžeme mít čerta se svíčkou uvnitř.

Ušila jsem pytel na špinavé prádlo. Přemýšlela jsem, jaké zapínání a nakonec zvolila to nejjednodušší. Přišila tkaloun se smyčkou. Takže pytlík může někde viset a při odjezdu domů se sundá, zaváže a odveze mamince na vyprání :-)

V zimním období je zdravé do těla přinášet více tepla a to přísunem teplých nápojů. Občas potřebuji více zahřát, tak si do toho teplého nápoje přidám i něco ostřejšího. Funguje to :-)

Od sousedky jsem dostala krásný háčkovaný ubrus a starou plechovou dózu, kterou jsem zrenovovala a používám ji v kuchyni.

Už nám začínají podzimní mlhy.

Podzim je čas dozrávání a sklizně, čas přípravy na zimu.

Končí nám "babí léto" a při té příležitosti vás zvu na meduňkový čaj,
který navozuje klid a dobré zažívání :-)


 

Ajka
Avi
Beaute
Danah

Evík
Janka
Jaruška

Jolana
Kavaza
Lennka
Lorelai
Marionneta
Magdík
Mokopa
Monis

Rita - Zuzí
safrýsek
sar
Sharka
Spetulka
Taema
Valinka
Vasa
Vendy