Uška
 

 Návštěvní kniha

    Oko - do duše okno
 

praví staré známé moudro charakterizující lidský orgán zraku. Převedeme-li si tato slova do reálu, znamená to, že takový pohled do nitra člověka může být zamřížovaný, šmouhatý, zaprášený, zamlžený, orosený nebo jednoduše úplně zatažený. Jeden z mála národů, kteří se nebojí nechat ostatním nahlédnout do svého nitra, jsou Nizozemci. Jejich okna jsou totiž veliká, čistá a hlavně - bez záclon! V poslední době se i u nás začínají objevovat okna bez zahalení. Přiznám se, že za dlouhých zimních večerů se ráda dívám lidem do oken. Takové okno o majitelích dokáže hodně napovědět. Je to jako pohled do očí. Zvu všechny ty, co mají zájem, nakouknout do mých oken.       TOPlist

 úvodní stránka

        
           Jsem ve věku, kdy už mě určitě nic nenutí spurtovat za stále vyšším pracovním výkonem a tak svou energii věnuji hlavně naší malé chaloupce. Trávím zde spoustu času, jak na zahradě, tak při zútulňování našeho bydlení. Ráda nakupuji po bazarech staré předměty, které pak s radostí renovuji a začleňuji do našeho domova.

           _______________________________________________________________________________

Děkuji všem milým návštěvám, že jste přišli, chvíli se zdrželi a doufám, že i příští rok zajdete nakouknout co je nového.

Stále ještě vánočně zdobíme a užíváme si svátečních dnů.

Od bábovky by asi nikdo nečekal, že bude mít chuť jablek se skořicí.
Neočekávané a velice dobré.

Bábovka s jablky

300 g hladké mouky
3 lžičky kypřícího prášku
špetka soli
lžička mleté skořice
200 g másla
140g třtinového cukru
100 ml javorového sirupu
3 vejce
5 oloupaných a nastrouhaných jablek

Využití darovaného přehozu. Na postel se mi nehodil, ale na stole udělal parádu.
I na chalupě jsou dny, kdy se prostírá trochu jinak než obvykle.
Lído, ještě jednou děkuji.

Od útlého věku miluji slazené mléko Salko.
Na linii nic moc, takže raději ředím rumem :-)

Dlouho jsem si přála mít doma tabuli, na kterou bych si psala potraviny, které v kuchyni právě došly. Námitka, že když to mám na papírku, který si mohu vzít do obchodu s sebou neobstála. Prostě přání by se měla plnit. Měla jsem v plánu si jí vyrobit dle vlastních představ, ale když jsem viděla tuto, plán okamžitě padl. Tak pěkně bych to asi nesvedla. Mám co jsem chtěla, možná mě to bude stát víc pochůzek do obchodu, ale myslím, že to zvládnu :-)

Zjistila jsem, že máme velké zásoby jablek a tak jsem vyzkoušela jablečný puding. Sice jsem dělala od oka, ale vznikl opravdu osvěžující pamlsek.
Recept

Jmelí  je magický parazit s kouzelnou mocí. Takových parazitů v životě moc nenajdete. Ale k Vánocům  prostě patří, má symbolizovat plodnost a štěstí.
Pozor, funguje jen to darované!

 

Advent - čtyři svíčky slouží k odpočítávání čtyř adventních týdnů. Pro naše předky tento čas znamenal dobu očekávání a půstu. Pro nás je to spíš doba shánění dárků a dobrého jídla. Ale nic se nesmí přehánět :-)

 

Nejvděčnější vánoční cukroví pro děti jsou perníčky. Jsou sladké jako med a děti je rádi zdobí. Nejlepší jsou odleželé, takže u nás se už peče.

Blíží se Vánoce, nepanikařím, dlouhých večerů využívám k činnostem, které mám ráda a přes léto na ně nemám tolik času. Uklizeno mám po celý rok, protože kolem sebe mám ráda hezké prostředí. Časy, kdy se stálo na vše fronty, už jsou dávno pryč, tak proč se stresovat a neposadit u hezké knížky právě nyní?

Zima ještě  nezačala, ale zahřála jsem se nařezáním pár kousků polínek. Chvíli mohou potěšit oko, než půjdou do kamen.

Už jen třicet dnů a budou tu Vánoce. Příprava již začíná.


 
Na zahradě mám ráda okrasné trávy, které zdobí i v zimě.  Zatím na ně navléká korálky déšť, ale i mráz a sníh na nich dokáže kouzlit.

Dny se rychle krátí, za okny je nevlídno a chladno. To je pravý čas na ruční práce.
Co se v mládí naučíš, to se ke stáru hodí.

Nová skříňka z bazaru nejprve hledala svoje místo, nyní hledá svoji konečnou podobu. Zkoušela jsem záclonky bílé, zelené, bez záclonek... Stále nejsem rozhodnuta. Prostě si hraji a vůbec nespěchám s konečným výsledkem. Cíl není tak pěkný jako ta cesta k němu :-)


 

Ajka
Avi
Beaute
Danah

Evík
Janka
Jaruška

Jolana
Kavaza
Lennka
Lorelai
Marionneta
Magdík
Mokopa
Monis

Rita - Zuzí
safrýsek
sar
Sharka
Spetulka
Taema
Valinka
Vasa
Vendy