Uška
 

 Návštěvní kniha

    Oko - do duše okno
 

praví staré známé moudro charakterizující lidský orgán zraku. Převedeme-li si tato slova do reálu, znamená to, že takový pohled do nitra člověka může být zamřížovaný, šmouhatý, zaprášený, zamlžený, orosený nebo jednoduše úplně zatažený. Jeden z mála národů, kteří se nebojí nechat ostatním nahlédnout do svého nitra, jsou Nizozemci. Jejich okna jsou totiž veliká, čistá a hlavně - bez záclon! V poslední době se i u nás začínají objevovat okna bez zahalení. Přiznám se, že za dlouhých zimních večerů se ráda dívám lidem do oken. Takové okno o majitelích dokáže hodně napovědět. Je to jako pohled do očí. Zvu všechny ty, co mají zájem, nakouknout do mých oken.       TOPlist

  úvodní stránka

        
           Jsem ve věku, kdy už mě určitě nic nenutí spurtovat za stále vyšším pracovním výkonem a tak svou energii věnuji hlavně naší malé chaloupce. Trávím zde spoustu času, jak na zahradě, tak při zútulňování našeho bydlení. Ráda nakupuji po bazarech staré předměty, které pak s radostí renovuji a začleňuji do našeho domova.

           ____________________________________________________________________________

 

Milujeme čerstvé pečivo. Italský chléb je nejlepší ještě teplý. Není to nic složitého, zvládne to každý. Voňavým kouzlem překvapíte každou návštěvu. Teplý se dá jíst naprosto bez ničeho.

Zahradní zátiší

Potřebuje člověk k životu náboženství, nebo si víru jenom namlouvá? Lidé čekají od různých náboženských vyznání odpověď na otázky lidské existence. Jaký je smysl a cíl našeho života, co je dobré a co je špatné?Nestačilo by nám pár zásad, kterými se řídit? 
Jestliže se chovám dobře, dostanu zpět dobro.
Jestliže jednám se zlým úmyslem, vrátí se mi zlo.
Pamatuj, že vesmír je ozvěnou tvých skutků a myšlenek.
Být šťastný není záležitostí osudu. Je to věc volby.
Pečuj o své myšlenky, neboť se z nich stanou slova.
Pečuj o svá slova, neboť se z nich stanou skutky.
Pečuj o své skutky, neboť se z nich stanou zvyky.
Pečuj o své zvyky, neboť utvářejí charakter.
Pečuj o svůj charakter, neboť ten utváří osud.
Osud je tvůj život.

Slova a víra nestačí, každý musí najít sílu na sobě pracovat a to je pro někoho hodně obtížné. Arabské slovo Islám znamená mír, odevzdanost a poslušnost...

Jeden z prvních kvetoucích keřů. Začínám mít raději keře než záhony plné květin. Takže kolem plotu budou jen keře a konečně nebudu muset lézt po kolenou a vytrhávat plevel, okopávat a zalévat. Asi by se to dalo nazvat zahradou, která nevyžaduje moc práce..

Stačí trochu zobání s bílým jogurtem a svačina je připravena.

Čínská medicína se u nás v poslední době hodně rozmohla. Asi hlavně proto, že je lepší jíst dary přírody, než polykat léky. Když jsem zakoupila plody kustovnice čínské pouze na ochutnávku, tak mi tak zachutnaly, že jsem si pořídila malou rostlinku. Byla mi prodána s tím, že se jedná o keř. Jenže až doma na internetu jsem našla, že se jedná o ovocný stromek, který potřebuje výchovný řez, že má trny a musím se o ni starat. Doufám, že chuť čerstvých plodů mi tu starost vynahradí. No posuďte sami, když si toto přečtete, tak to nekupte :-) Kustovnice čínská je považována za symbol zdraví, pohody, síly, vytrvalosti, krásy, sexuální potence a touhy.

 

Bohužel, zub času se zakousl i do našeho plotu. A tak jsme si řekli, že se pokusíme zhotovit nový. Myslím, že se nám povedl  lépe,  než ten původní od truhlářů. Lepší je z toho důvodu, že jsou mezi prkny menší mezery a kolemjdoucí tak nevidí tam, kam nemají.

Když si ženská něco umane, tak toho dosáhne i když třeba oklikou. Léta jsem měla na chalupě stolek se sklem, což se mi už dlouho nelíbilo. Ale zakoupit nový stolek, dle posledních trendů za čtyři až šest tisíc, se mi moc nechtělo. Nejen proto, že mám ráda věci s patinou, ale občas mám ráda i vlastní tvořivost. A tak jsem žadonila, že si uděláme stoleček sami. Prkna, hoblík, pilku, to vše máme, jen chybělo nadšení z druhé strany. Prý prkna k sobě nedolehnou, budou tam zapadat drobky, prach a jak to dostaneš ven. Takže se zakoupila deska, kterou jsem napatinovala a byla z výsledku trochu rozpačitá. Nakonec jsem vzala nesmyvatelný fix a  vytoužená prkna prostě jsou. Je pravda, že do těchto mezírek nebudou zapadávat drobky, prášit se a protékat tudy šťáva dětmi vylitá. :-)

Né každé ráno začíná prozářené sluncem. Některé dny se nám zpočátku jeví nepříliš dobře. Jaké je naše překvapení, když takový den končí s krásným pocitem podařeného dne. A takový den jsem měla včera. Dopoledne jsem měla  nervy napnuté jako špagáty. Rozhodla jsem se je uvolnit v přírodě. Pár drobných bílých kvítků mi k tomu naprosto postačilo. 

Meteorologové slibují, že k nám konečně dorazí jaro s jarními teplotami. Zatím to tak nevypadalo, chalupaření bylo spíš o topení a zalézání před neustálým silným větrem do teplé chaloupky. Takže se těším na sluníčko, na prostřený venkovní stůl, na výlety do přírody a podobné jarní aktivity.


 

Ajka
Bára
Bianka
Country
Foto

Janka
Lenka H.
Lennka
Marta
Marionneta
Magdík
Mokopa

Persbo
Pradobroty
Radunka
Sar
Sharka
Vintagepiken