Uška
 
  
Úvodní stránka

 

  Návštěvní kniha
Oko  -  do duše okno
 

praví staré známé moudro charakterizující lidský orgán zraku. Převedeme-li si tato slova do reálu, znamená to, že takový pohled do nitra člověka může být zamřížovaný, šmouhatý, zaprášený, zamlžený, orosený nebo jednoduše úplně zatažený. Jeden z mála národů, kteří se nebojí nechat ostatním nahlédnout do svého nitra, jsou Nizozemci. Jejich okna jsou totiž veliká, čistá a hlavně - bez záclon! V poslední době se i u nás začínají objevovat okna bez zahalení. Přiznám se, že za dlouhých zimních večerů se ráda dívám lidem do oken. Takové okno o majitelích dokáže hodně napovědět. Je to jako pohled do očí. Zvu všechny ty, co mají zájem, nakouknout do mých oken.

            Jsem ve věku, kdy už mě určitě nic nenutí spurtovat za stále vyšším pracovním výkonem a tak svou energii věnuji hlavně naší malé chaloupce. Trávím zde spoustu času, jak na zahradě, tak při zútulňování našeho bydlení. Ráda nakupuji po bazarech staré předměty, které pak s radostí renovuji a začleňuji  do našeho domova.

        TOPlist

    Fotostránky
    mého muže


Březen 2018 

Malovaná vajíčka, jarní kvítí na zahrádce, okna plná sluníčka
a krásně prožité velikonoční svátky návštěvníkům blogu přeje Uška.

Velikonoce jsou svátky jara, oslavují probuzení přírody. Velikonoční období dříve trvalo šest neděl. Jejich úkolem bylo zbavit se všeho starého, očistit tělo i domácnost a připravit se na znovuzrození přírody. I já se již připravuji na Velikonoce. Vyhazovat a čistit mi jde, malování ne. Myslím, že už nikdy nebudu na vajíčka malovat, protože výsledky nejsou vůbec krásné. Pokud chcete vidět pěkně malovaná vajíčka, tak se podívejte k Merionnetce, u mne je nenajdete :-)

Rozsvítíme slunce, štěstí pro každého bude hřát
poručíme větru, dešti, kdy má pršet a kdy vát.
Proměníme celou zemi v rudých květů záplavu,
dokážeme to všichni všemi, od východu k západu!

Sovětské představy o tom, že poručíme větru dešti se do dnešního dne naštěstí nepodařilo zrealizovat. Ostatně asi jako mnoho jiných jimi slibovaných zázraků. Přírodu ničíme celkem značně a ona je z toho všeho tak zmatená, že zimy máme teplé a na jaře nám teploty klesají pod mínus 10°C. Možná to je jen varování, upozornění, že už přírodě dochází trpělivost, že bychom k ní měli být ohleduplnější nebo nám to slibované jaro vymaže z kalendáře.

Světelnou dekoraci jsem neuklidila, ale uzavřela do láhve,
kde může ještě nějaký čas svítit.
Večery jsou stále pošmourné.

Roztomilé hnědé čumáčky a malá černá očka,
to jsou nutrie – vodní krysy, které se rozšířily na našich tocích.

Chtěli byste zhubnout pár kilogramů, ale hlad vám nedovolí jíst méně a dietně? Vsaďte na potraviny, které vám zaplní žaludek a zaženou pocit hladu, aniž by výrazně přispěly k celkovému příjmu kalorií. Mnoho expertů na výživu považuje vejce za super potravinu, protože obsahují velké množství živin a jen málo kalorií…
Tak praví doporučení z tisku. Nezbývá mi nic jiného, než se tímto doporučením řídit. Při pečení moučníků, vždy přidám o něco víc vajec, než uvádí recept. Jsem v naprostém klidu a hlavně si bez výčitek pochutnávám :-) :-)

8. březen - dnešní den je všech žen, proto věřím, že si ho užijem :-)))

Zázvor je svými léčivými účinky znám už od pradávna. Nejvíce se hodí právě nyní, v době chřipkových epidemií. Zázvorový čaj dokáže potlačit nemoc už v jejím zárodku, ale určitě je nejlepší jako prevence. A že to funguje, se určitě potvrdilo. Přežila jsem tuhou zimu bez jediné rýmy a zakašlání.
Astronomické jaro je tady a s ním příliv nové energie, krásným budíčkem v podobě denního světla za okny. Jaro je zrození nových nadějí. Okolní svět se stane nádherně barevným a nám čáp přinese do rodiny jedno malé růžové klubíčko. Jaro je prostě radost a já si sedám ke stroji a šiji peřinky do kočárků a postýlek. Proč to množné číslo? Předpokládám, že to malé růžové klubíčko bude mít své místečko i u nás na chaloupce, doufám, že z něho bude malá cestovatelka.

Dnes nám začíná meteorologické jaro. Za oknem je mráz -12 °C.
Můžeme jen doufat, že příroda nakoukne do kalendáře a bude se jím řídit.