Uška
 

 Návštěvní kniha

    Oko - do duše okno
 

praví staré známé moudro charakterizující lidský orgán zraku. Převedeme-li si tato slova do reálu, znamená to, že takový pohled do nitra člověka může být zamřížovaný, šmouhatý, zaprášený, zamlžený, orosený nebo jednoduše úplně zatažený. Jeden z mála národů, kteří se nebojí nechat ostatním nahlédnout do svého nitra, jsou Nizozemci. Jejich okna jsou totiž veliká, čistá a hlavně - bez záclon! V poslední době se i u nás začínají objevovat okna bez zahalení. Přiznám se, že za dlouhých zimních večerů se ráda dívám lidem do oken. Takové okno o majitelích dokáže hodně napovědět. Je to jako pohled do očí. Zvu všechny ty, co mají zájem, nakouknout do mých oken.       TOPlist

 úvodní stránka

        
           Jsem ve věku, kdy už mě určitě nic nenutí spurtovat za stále vyšším pracovním výkonem a tak svou energii věnuji hlavně naší malé chaloupce. Trávím zde spoustu času, jak na zahradě, tak při zútulňování našeho bydlení. Ráda nakupuji po bazarech staré předměty, které pak s radostí renovuji a začleňuji do našeho domova.

           _______________________________________________________________________________

Sice silné mrazy tu jsou, ale sníh nikde. Zima ještě není ani v půlce. Takže čekám a dopíjím poslední zásoby sušeného ovoce ze šálku z bazaru. Hrnky většinou nekupuji, ale jednou jsem musela udělat výjimku, prostě mi padly do oka.

Večer společně strávený s háčkem a klubíčkem.

Další dárek od sousedky. Malé příruční struhadlo. Hledala jsem na google a nic podobného jsem nenašla, takže opravdu asi hodně staré. Prostě raritka s velikánskou výhodou  proti kovovým struhadlům   -   neostrouháte si konečky prstů.

Milé Danah děkuji za ocenění mé snahy zachraňovat staré, zdánlivě nepotřebné předměty. Patřím mezi lidi, u nichž venkov není nutností, ale volba. Nerada vyhazuji předměty proto, že zdánlivě dosloužily, jen abych si mohla koupit nové. Vždy se najde nějaký způsob renovace a dalšího využití. Prostě a jednoduše neplýtvám energiemi :-)  I když zdokumentovat mé počínání, nějakou  energii stojí :-)
Je těžké vybrat dalších pár ocenění z veliké nabídky, ale pokusím se z virtuálních kamarádek vybrat pouhou hrstku :-) Ráda se vracím na blog Marionnety, která má nové bydlení s nostalgií. Ráda chodím k Lennce pro její zajímavý pohled na svět. Nemohu vynechat Sar, pro její šikovné ručky. Danah bych udělila řád Šité panenky :-) K Jance se chodím dívat na pěkná zátiší .....mohla bych pokračovat, ale pět už jsem bohužel vybrala.

Že Ježíšek chodí pouze 24. prosince? Někdy se stane, že se zapomene a přijde klidně o měsíc později. Dnes mi teda nadělil :-) Od bývalé sousedky, která sbírala stará vykrajovátka a formičky, jsem dostala spoustu stoletých kousků. Ale tak nádherných, že je prostě nemohu nechat ležet v nějaké krabici ukryté před zraky. Takže vymýšlím, jak je vystavit a hlavně kam je vystavit. Místa nějak rychle ubývá. A na Velikonoce budou perníčky ze starých tvarů kočiček, srdíček, lístečků.....

Když už se neví čím překvapit na talíři, tak se zajde do obchůdku se zdravou výživou. Tím se nám do spíže dostaly potraviny, které nás příjemně překvapily. Dnes jsem vařila bezvaječné těstoviny z tvrdé pšenice s bazalkou. Sice to vypadalo jako malá háďátka, ale chutnalo to skvěle :-)

Tento starý barometr jsem si vybrala jako dárek k narozeninám. Občas musím rodinu nasměrovat, většinou jsou   bezradní. Ani trochu se  jim nedivím. Většinou mi udělají radost staré věci, kterých se jiní zbavují.

Zjišťuji, že je stále co vylepšovat.

Když už jsem si sedla k šicímu stroji, tak vytvářím věnce jak na běžícím pásu. První už je darovaný. Druhý mi zůstává, neboť to jsou moje oblíbené tlumené barvičky. Třetí  je zatím ve výrobě a jaký bude se teprve ukáže.

Vánoční stromečky pomalu zmizely. Nastávají všední dny nového roku. Leden bývá období chřipek. Letos je relativně klid. Nemluví se ani o ptačí, ani o prasečí chřipce. Očkování zavrhuji, ale snažím se o prevenci. Vyzkoušela jsem si, že když se odstraní zelený klíček, co je v každém stroužku česneku, že pak pojídání opravdu nedráždí zažívací ústrojí citlivého jedince :-)
Když jsem psala, že nastupuje rok plný změn, tak jsem netušila, že to budou změny tak veliké. Pro mě to jsou změny v závislosti a snažím se s nimi bojovat. Mám dvě silné závislosti. Je to čtení denního tisku a mnohahodinové sezení u počítače :-) Snažím se to řešit. Kdo vyhraje ukáže čas.

Skákání přes švihadlo - při vzpomínce se mi vybaví moje dětství, skákání před domem švihadlovou školku. Byla to hra pro radost a zábavu. Dítě, které se ve mně skrývá, mě vrací k činnostem dávno zapomenutým. I když to nejde jako dřív, za vyzkoušení to stojí.

Vánoce jsem kupodivu přežila ve zdraví. Musela jsem ochutnávat od všeho trochu. A výsledek? Však to znáte. Jak se dostat na svou váhu? Těžko radit. Venku plískanice a fujavice.  Tak si tu sedím nad hrnkem horkého čaje s portugalskými suchary. Jenže to není obyčejné tvrdé nic. To je vynikající oboustranně opečený toast  s  oreganem  a olivovým  olejem.  Dietní to  rozhodně  není, ale chutné ano.
A kolik jich zmizelo z té krabice? No matematika nebyla nikdy moje silná stránka:-)

Konec starého a začátek nového roku. Že sklenku vidíte několikanásobně není důvod k panice, klidně pijete a oslavujte dál. Mizí starý, snad i vydařený rok a nastupuje nový. Budeme se snažit, aby byl ještě hezčí než ten loňský. Bude to rok plný změn a také rok obestřený tajemstvím. V zimě máme jarní teploty,  sněhu jsme si zatím moc neužili. Na naši zahradě vykukují nedočkavá poupata. Že by to bylo to globální oteplování? Brala bych ho, ale bez těch dešťů a se sluníčkem. Ale kdo si počká, ten se dočká. Takže ještě chvíli budu zalezlá u kamen a pak třeba to sluníčko konečně vyleze.

Zbývá už jen malý krok, zas tu bude Nový rok. Pohodičku v novém roce, zapomenout na emoce a jak u sklenky se praví, po celý rok pevné zdraví. Smutek hoďte za dveře, buď zamrzne nebo zaleze. Co bolelo, ať se zhojí, co těšilo, ať se zdvojí. Krásný celý nový rok přeje všem Uška.


 

Ajka
Avi
Beaute
Danah

Evík
Janka
Jaruška

Jolana
Kavaza
Lennka
Lorelai
Marionneta
Magdík
Mokopa
Monis

Radja
Rita - Zuzí
safrýsek
sar
Sharka
Spetulka
Taema
Valinka
Vasa
Vendy