Uška
 
  
Úvodní stránka

 

  Návštěvní kniha
Oko  -  do duše okno
 

praví staré známé moudro charakterizující lidský orgán zraku. Převedeme-li si tato slova do reálu, znamená to, že takový pohled do nitra člověka může být zamřížovaný, šmouhatý, zaprášený, zamlžený, orosený nebo jednoduše úplně zatažený. Jeden z mála národů, kteří se nebojí nechat ostatním nahlédnout do svého nitra, jsou Nizozemci. Jejich okna jsou totiž veliká, čistá a hlavně - bez záclon! V poslední době se i u nás začínají objevovat okna bez zahalení. Přiznám se, že za dlouhých zimních večerů se ráda dívám lidem do oken. Takové okno o majitelích dokáže hodně napovědět. Je to jako pohled do očí. Zvu všechny ty, co mají zájem, nakouknout do mých oken.

            Jsem ve věku, kdy už mě určitě nic nenutí spurtovat za stále vyšším pracovním výkonem a tak svou energii věnuji hlavně naší malé chaloupce. Trávím zde spoustu času, jak na zahradě, tak při zútulňování našeho bydlení. Ráda nakupuji po bazarech staré předměty, které pak s radostí renovuji a začleňuji  do našeho domova.

        TOPlist

    Fotostránky
    mého muže


Leden 2018 

Když už nevím co upéct, zajdu pro inspiraci na google. Zjistila jsem, že jsem nikdy neochutnala mrkvovou buchtu. Tento nedostatek jsem dnes musela napravit. Já tvrdím, že buchta, která obsahuje ořechy je vždy dobrá. Je jedno, zda tam přidáte jablka, mák nebo mrkev.

Nejsem náctiletá, ale libí se mi některé módní výstřelky. Zjistila jsem, že nemusím
hned dělat díry do gatí, však není záplata jako záplata, některá může i zdobit.

Volíme prezidenta naší země, proto jsem s velkým očekáváním usedla k první televizní debatě dvou kandidátů. Souboj byl téměř dokonalý, až na pověstnou útočnou aroganci z jedné strany. Jsem pro prezidenta, který ví, že žádná úprava ústavy není nad evropskou směrnicí, protože ta má vždy přednost před národní legislativou. Jsem pro prezidenta, který dokáže důstojně reprezentovat náš stát, nás občany, který pouze nerýpe, nedělá pohrdavé grimasy, netváří se znuděně a unaveně. Jsem pro prezidenta, který reaguje slušně a věcně, s vrozenou noblesou a má dost sil na to, aby se postavil bez pomoci dvou bodyguardů.

Četla jsem o zdravé mouce špaldové. A protože musím vše vyzkoušet, pustila jsem se do buchty ze 100% špaldové mouky. Žádné míchání mouky pro zvyknutí na chuť špaldového pečiva u nás nebylo. Prostě hop nebo trop. Nakonec buchta byla moc dobrá. Kdo nevěří, může vyzkoušet.
3  ks vejce, 110 g cukru, 50 g másla, 200 g špaldové mouky, kypřící prášek, bílý jogurt.
Vejce šleháme s cukrem do bílé pěny, přidáme všechny přísady + ořechy, rozinky, nakrájenou čokoládu. Vše rychle hotovo, už jen pečeme dozlatova.

Půvab jara se ukrývá v malých květech sněženek, krásných tak jak je příroda stvořila, člověkem nijak nešlechtěných. Sice stále vládne zima, ale je tak mírná, že se můžeme kochat jarními bílými kvítky i začátkem ledna.

Opět ta samoléčba
V loňském létě jsem si namohla rameno neustálým přemísťováním mandlu na litinovém podstavci po chalupě. Stále jsem pociťovala, že trochu pobolívá a tak jsem si na Nový rok řekla, že rameno rozhýbu. Nepodařilo se. Naopak rameno začalo bolet i v klidu a ruku jsem už nezvedla. Přišel na řadu jiný druh samoléčby, a to pátrání po internetu. Dozvěděla jsem se, že elektroléčba nemá valné účinky na bolest ramene a nejlepší je rázová vlna. Zašla jsem si na rázovou vlnu a to bez lékařského doporučení, protože já přece nemám čas sedět celé dopoledne u nějakého doktora!!! Navštívila jsem středisko fyzioterapie, paní mne důkladně proklepla a řekla, že to zkusíme a že to bude bolet. Ptala jsem se, zda to bude bolet tak, že budu ječet. Prý klidně ječte, máme otevřená okna. Asi potřebují zredukovat návštěvnost. Nebolelo to, takže nasadila ještě brutálnější nástavec. Celá ruka se klepala, ale nemohu říct, že by to bolelo. Jen se mi neulevilo ani o píď. Za týden se bude v léčbě pokračovat. Jediné pozitivum na celém je, že nesmím nic dělat. Konečně někdo takto rozhodl, ten zákaz prací vítám. Lenoším, mám zákaz vytírání, o běhání se psem si mohu nechat jen zdát. Konečně se u nás o domácí čistotu bude starat někdo jiný. Jen aby to moc dlouho netrvalo. Dnes už vím, že ty moje samoléčby mají vždy zdlouhavější trvání. Jediné pozitivum je, že jsou bez chemikálií. Ostatně každé řešení má své klady a zápory :-)

Zabila jsem dvě mouchy jednou ranou. Když jsem uviděla tuto lampu, okamžitě se mi zalíbila a nemohla jsem odolat. Nyní ji máme doma u počítače, ale zjistila jsem, že má jeden velký nedostatek. Displej ukazuje čas, den, měsíc, má teploměr, budík. To je vše v pořádku. Ale chybí mi odměření stráveného času na počítači mnou a mým manželem. Někdy se mi zdá, že se mi nedostává tolik času, kolik bych chtěla. Můj zvyk je, že každé ráno musím přečíst denní tisk a předpověď počasí. Někdy se mi stává, že se v noci probudím, nemohu usnout, přesouvám se k počítači a využívám naprostého nočního klidu v celém domě. Věřím, že s příchodem teplých dnů opět omezím toto vysedávání, nejsem závislák. S láskou vzpomínám na svůj první počítač, kdy jsem na něm dělala účetnictví. Během mžiku měl sečteno to, co já sčítala hodiny. Je pravda, že jsem ho dlouho kontrolovala, ale on chybu na rozdíl ode mne nikdy neudělal :-)

Ve dvou se to lépe táhne, pokud hubnete v páru, hubnete rychleji :-) :-)

Šťastný nový rok přeje Uška.
Ano, tak se to vždy píše. I já přeji mnoho štěstí a nejen do nového roku. Ale představa štěstí je pro každého trochu jiná. Je pravda, že pokud někdo má štěstí, dokáže neuvěřitelné věci. Je jisté, že štěstí nechodí samo, musí se mu trochu pomoci. Končí nám sváteční dny, dny plné přejídání. U většiny z nás začíná období shazování nabraných kil z našeho vánočního hodování. Ale málokdo má chuť sportovat, když sníh nenapadl, tělocvičny a fitcentra jsou přeplněny stejně postiženými lidmi a ležení u televizních pohádek je tak příjemné a vzácné. Máme za sebou dobu hektického shánění dárků, velkých nákupů, velkého úklidu. A protože jsem více či méně spokojená, začínám hledat brouky. Pokládám si otázku, jak vypadá štěstí a zda jsem šťastná. Štěstí má více podob. Dnes je pro mne štěstí to, že míjím obchody, protože všechno potřebné již mám nakoupeno, míjím lékárnu, protože jsem zdravá, spěchám domů, protože tam na mě čeká rodina. Není tohle štěstí? Naše vnitřní štěstí není závislé na nikom jiném, než na nás.