Uška
 

 Návštěvní kniha

    Oko - do duše okno
 

praví staré známé moudro charakterizující lidský orgán zraku. Převedeme-li si tato slova do reálu, znamená to, že takový pohled do nitra člověka může být zamřížovaný, šmouhatý, zaprášený, zamlžený, orosený nebo jednoduše úplně zatažený. Jeden z mála národů, kteří se nebojí nechat ostatním nahlédnout do svého nitra, jsou Nizozemci. Jejich okna jsou totiž veliká, čistá a hlavně - bez záclon! V poslední době se i u nás začínají objevovat okna bez zahalení. Přiznám se, že za dlouhých zimních večerů se ráda dívám lidem do oken. Takové okno o majitelích dokáže hodně napovědět. Je to jako pohled do očí. Zvu všechny ty, co mají zájem, nakouknout do mých oken.       TOPlist

  úvodní stránka

        
           Jsem ve věku, kdy už mě určitě nic nenutí spurtovat za stále vyšším pracovním výkonem a tak svou energii věnuji hlavně naší malé chaloupce. Trávím zde spoustu času, jak na zahradě, tak při zútulňování našeho bydlení. Ráda nakupuji po bazarech staré předměty, které pak s radostí renovuji a začleňuji do našeho domova.

           ______________________________________________________________________________

Švestkový den.
Sbalila jsem si pár švestek a naložila je do rumu.
Ráda si ochutnávám, někdy i dvojitou porci :-)

Když už se zavřu do kuchyně, musím si ten čas něčím zpříjemnit. Co myslíte, kdo vymyslel raketu? Určitě nějaká hospodyňka, která připravovala jídlo s fantazií a pod nějakým domácím náčiním viděla něco, co by se dalo využít i jinak. Večer o tom vyprávěla svému milému a .....PAN vynálezce pak udělal velikánský objev s kterým si na rozdíl od hospodyně hraje celý život. Proto nás ti chlapi tak rádi vidí v kuchyni:-)

 

Skořicový točenec, chutná jak trdelník z pouti a vylepšený ořechy je ještě chutnější. Skořice s cukrem nejen pěkně voní, ale i výtečně chutná.
http://www.nerez-pribory.cz/aktuality/skoricovy-tocenec-recept

 

Tak jsem se dopracovala k tomu, že některé staré náčiní místo do kuchyně musím věšet do kůlny.Nemám srdce je někam založit, když narazím na nové staré kousky.

Moje sousedka každoročně provádí úklid půdy na chalupě po svých předcích. Každý rok se tam najde něco navíc, co už tam nemá být. Letos to bylo porcelánové umyvadlo. Přeci ji ho nenechám tahat do sběrného dvora.  A tak ráno tělo do pohybu dávám a studené vodě se oddávám, jen si u toho nezpívám, ale pištím :-)

Tento keramický lustr visel pár let v mém oblíbeném bazaru. Ihned mě zaujal, jen jsem nevěděla kam jej zavěsit. Takže jsem při každé návštěvě na něj se zalíbením pouze hleděla. Ale počkal na mne. Až po donesení lustru do kuchyně jsem zjistila proč mne tak lákal. Podoba s keramikou není náhoda.

        Mascarpone může chutnat i jinak

        600 g ovoce
        vanilkový pudink
        400ml mléka
        4 lžíce rumu
        5 lžic cukru krupice

Ovoce rozmixujeme na kaši, přidáme cukr a rum, dobře promícháme. Pudink uvaříme podle návodu a za občasného míchání  ho vychladíme. Do studeného pudinku zašleháme mascarpone. Pudinkový krém střídavě s ovocnou kaší plníme do zmrzlinových pohárů. Povrch dezertu ozdobíme  ovocem a v lednici vychladíme.

Kdo chce vidět výrobu skla a nebo si vyfouknout vlastní výrobek, tak doporučuji výlet do sklárny s restaurací. Sedíte u stolu s občerstvením a pozorujete výrobu skla. Pokud si vyfouknete svůj výtvor, tak je dobré dvě hodinky počkat než vychladne. Ale ten čas tam rychle utíká, neboť jdete do velké haly a pozorujete jak se rodí skleněná nádhera. Když vás to přestane bavit, tak zajdete k rybníčku a pozorujete nutrii, která se krásně předvádí.
http://www.ajetoglass.com/cs/ajeto-glass-lindava/exkurze-sklarny/

Pramen svatého Vojtěcha je považován za léčivý. Dle místních lidí léčí ledviny, žaludek a střevní trakt. Nějak jsem neměla ani chuť ochutnat, nemusím mít všechno, nevěřím všemu co slyším. Řekla bych, že zvuk zurčící vody je blahodárný na nervy.

Tento mlýn je opuštěný, už jsem se viděla na žebříku se štětkou v ruce. Bohužel je na hodně větrném návrší, tak budu dál bílit jen tu svou chaloupku :-))))

Panská skála je pozůstatkem čedičového návrší. I když to vypadá jako nebezpečné, dá se vyjít po jednotlivých hranolech až nahoru jako po schodech. Zažijete pocit horolezce, který zdolal vysokou a nebezpečnou skálu:-)

Vloni jsem zkoušela rychlokvašky a vůbec se nepovedly. Letos jsem zakoupila sáček DEKO a udělala dle návodu a už druhý den jsme si pochutnávali.

Léto budiž pochváleno. Zahrada plodí, stačí zajít a natrhat.

 

Představte si, že  v ruce držíte šálek čerstvě upražené a právě uvařené kávy. Po tváři vás šimrají hřejivé sluneční paprsky a ze šálku se line příjemná vůně lahodné kávy, kterou ochutnáváte. Nechejte vzduch kolem sebe naplnit  příjemnou vůní a pohodou, právě se chystá tropický víkend.

 

 

Ajka
Avi
Beaute
Danah

Evík
Janka
Jaruška

Jolana
Kavaza
Lennka
Lorelai
Marionneta
Magdík
Mokopa
Monis

Rita - Zuzí
safrýsek
sar
Sharka
Spetulka
Taema
Valinka
Vasa
Vendy