Uška
 

 Návštěvní kniha

    Oko - do duše okno
 

praví staré známé moudro charakterizující lidský orgán zraku. Převedeme-li si tato slova do reálu, znamená to, že takový pohled do nitra člověka může být zamřížovaný, šmouhatý, zaprášený, zamlžený, orosený nebo jednoduše úplně zatažený. Jeden z mála národů, kteří se nebojí nechat ostatním nahlédnout do svého nitra, jsou Nizozemci. Jejich okna jsou totiž veliká, čistá a hlavně - bez záclon! V poslední době se i u nás začínají objevovat okna bez zahalení. Přiznám se, že za dlouhých zimních večerů se ráda dívám lidem do oken. Takové okno o majitelích dokáže hodně napovědět. Je to jako pohled do očí. Zvu všechny ty, co mají zájem, nakouknout do mých oken.       TOPlist

 úvodní stránka

        
           Jsem ve věku, kdy už mě určitě nic nenutí spurtovat za stále vyšším pracovním výkonem a tak svou energii věnuji hlavně naší malé chaloupce. Trávím zde spoustu času, jak na zahradě, tak při zútulňování našeho bydlení. Ráda nakupuji po bazarech staré předměty, které pak s radostí renovuji a začleňuji do našeho domova.

           _______________________________________________________________________________

Plné jaro je nerozlučně spjato s vůní šeříků i když se mi zdá, že šeřík nevoní tak jako dříve. Asi si příliš idealizuji vzpomínky :-)

Tento postup jara se mi zdá poněkud nešťastným. Zprávy o počasí hlásí teplo, ale u nás je zataženo a prší. Vytáhla jsem šicí stroj a krátím si dlouhé chvíle.

Jarní něha.

Jak se zbavit ledových nohou? Už to vím :-)

Sousedovic kočce ničitelce se u nás líbí nejvíc na jaře. Láme tulipány, vyhrabává nové sazeničky, podupe a rozhrabe co může. Prostě je zvyklá si přes zimu dělat na zahradě co chce ona a nyní jí já drze vlezu do rajonu a dělám změny k její nelibosti. Bojujeme spolu o svá teritoria a ona vítězí. Proto ten pštros. Googl tvrdí, že pštros je dobrý hlídač, srovnatelný se psem. Tak se nechám překvapit :-)

Medvídek má své místo v budoucím vozíčku. Bohužel, zatím bez koleček.

Udělali jsme si výlet na kolech  http://www.youtube.com/watch?v=oUbHGReHj2Y

Když se člověk opije, v určité fázi vidí bílé myšky. Jsou tací, co tvrdí, že jde o pouhý přelud. U mne asi půjde o notorický problém, myšky mám na očích stále :-)

Vyhlásila jsem válku ošklivému počasí. Zalehla jsem s hezkou knížkou, bylinkovým čajem a mufinami. Uvidíme kdo to déle vydrží. Jsem zásobená. Hrnek má objem 0,75 l a mou oblíbenou barvu, knihovnu mám na dosah, mufinek nespočet... Vydržím klidně až do léta :-)))

Nejdříve zde visely staré pendlovky. Ale jen do chvíle než mým přičiněním spadly na zem. Naštěstí máme šikovného hodináře, ale už jsem nechtěla podruhé riskovat a když jsem viděla tyto obrovské ploché hodiny, neváhala jsem ani na okamžik.

Na něžnou kytičku sněženek zapomeňte, pokud vám neraší na vlastní zahrádce. Ve volné přírodě jsou chráněné a jejich prodej zakázaný. Určitě je to dobře, neboť v těchto oblastech kolem Labe nejsou nájezdy trhovců jako tomu bývalo dříve.
Jediný pohled na záplavu drobných bílých květů nás ubezpečí, že jaro brzy přijde.

Velikonoční pondělí letos bylo ve znamení hodování a mlsání.
Počasí jarním výletům nepřálo.

Jak se mi dostane do rukou nějaký zajímavý kousek látky, krajky, pentle, tak hned přemýšlím co z toho vytvořit a kam to použít. Nemám moc ráda pouhé dekorace. Mám raději, když vše je v nějakém případě použitelné a zapadne to do interiéru.

Velikonoce jsou ten správný čas, kdy štěstí a pohoda navštíví vás.
Moc vám to všem ze srdce přeji a vřele vás všechny pozdravuji.

Jak bojujete proti splínu? Občas, teda opravdu málokdy mám na duši malinkatej splín. Většinou jej rozchodím, ale někdy proti němu musím bojovat. A dnes jsem teda úspěšně bojovala a přemohla jej.  Čistě náhodou jsem šla kolem vetešnictví a tam v košíčku byly uloženy příbory s mým monogramem. Prostě čekaly jen a jen na mne. Není to krásné? Teď už ani nevím proč jsem tam vlastně vlezla :-)))))

Je čas na barvení vajec. Tradiční malování nezvládám, takže každoročně  vymýšlím něco nenáročného. Má to hluboce relaxační účinky. Hlavně takové vejce se vzácným drahokamem musí koledník patřičně ocenit a moc netlačit na pomlázku.

Velikonoce by měly být předvěstí jara.
Pro jistotu udělám vajíčkům čepičky, aby v té zimě co u nás panuje nenastydly.

Úklid ve skříních mi poskytl dostatek materiálu pro šití dekorací.

Tulipány, patří mezi první jarní cibuloviny, co se v březnu objeví v obchodech. Nabídka barev je opravdu pestrá, ale něžná bílá barva květů u mne opět zvítězila.


 

Ajka
Avi
Beaute
Danah

Evík
Janka
Jaruška

Jolana
Kavaza
Lennka
Lorelai
Marionneta
Magdík
Mokopa
Monis

Rita - Zuzí
safrýsek
sar
Sharka
Spetulka
Taema
Valinka
Vasa
Vendy