Uška
 

 Návštěvní kniha

    Oko - do duše okno
 

praví staré známé moudro charakterizující lidský orgán zraku. Převedeme-li si tato slova do reálu, znamená to, že takový pohled do nitra člověka může být zamřížovaný, šmouhatý, zaprášený, zamlžený, orosený nebo jednoduše úplně zatažený. Jeden z mála národů, kteří se nebojí nechat ostatním nahlédnout do svého nitra, jsou Nizozemci. Jejich okna jsou totiž veliká, čistá a hlavně - bez záclon! V poslední době se i u nás začínají objevovat okna bez zahalení. Přiznám se, že za dlouhých zimních večerů se ráda dívám lidem do oken. Takové okno o majitelích dokáže hodně napovědět. Je to jako pohled do očí. Zvu všechny ty, co mají zájem, nakouknout do mých oken.



       TOPlist

 úvodní stránka

        
           



Jsem ve věku, kdy už mě určitě nic nenutí spurtovat za stále vyšším pracovním výkonem a tak svou energii věnuji hlavně naší malé chaloupce. Trávím zde spoustu času, jak na zahradě, tak při zútulňování našeho bydlení. Ráda nakupuji po bazarech staré předměty, které pak s radostí renovuji a začleňuji do našeho domova.

           _______________________________________________________________________________

Vázička se zobrazenými indiány je dílo samotných indiánů kmene Ute.

Něžné květiny z naší zahrady.

A když se vrátíte z procházky unavení, tak si dáte zákusek, zalehnete na gauč a bude vám blaze, stejně jako mně.

A zase prší, teda nazvala bych to spíš jako Ajka :-) Takže jsem se zavřela do kuchyně a vařila a pekla s láskou. A vyšla ohromná dobrota, která se hodí ke každému masu. Nakrájenou cibuli pokapete olejem, posolíte a popepříte. Pečete v horké troubě. Mezitím si naložíte rozinky do červeného vína, přidáte lžičku cukru. Když začnou cibulky chytat barvičku, tak přidáte rozinky s vínem a necháte ještě chvíli zapéct. Teprve nyní dostane cibule tu správnou barvu a chuť. Prostě vynikající. Dobré je to jíst v něčí společnosti, aby vám měl kdo zatlačit boule za ušima. No a pak .... asi delší procházka v přírodě :-)))))

Jistěže stačí obyčejný kus papírku na založení stránky v knize, ale přesto jsem snad udělala radost čtenářům kolem mne.

Jak semena pampelišek putují krajinou, tak přemýšlím, zda by nebyla lepší zahrada na severním pólu, nebo čím by se dala celá zahrada zakrýt, zda nemám chmýří odchytávat a napadají mne podobné nesmysly.

Kvetoucí pampelišky mi na zahradě vadí, ale pampeliškový med je plný slunce a na oslazení čaje vynikající.

Ofina vám prý změní vizáž.
Tak to zkoušíme, upravujeme, natahujeme a užíváme si vzájemné pozornosti.


 

Ajka
Avi
Beaute
Danah

Evík
Janka
Jaruška

Jolana
Kavaza
Lennka
Lorelai
Marionneta
Magdík
Mokopa
Monis

Rita - Zuzí
safrýsek
sar
Sharka
Spetulka
Taema
Valinka
Vasa
Vendy