Uška
 
  
Úvodní stránka

 

  Návštěvní kniha
Oko  -  do duše okno
 

praví staré známé moudro charakterizující lidský orgán zraku. Převedeme-li si tato slova do reálu, znamená to, že takový pohled do nitra člověka může být zamřížovaný, šmouhatý, zaprášený, zamlžený, orosený nebo jednoduše úplně zatažený. Jeden z mála národů, kteří se nebojí nechat ostatním nahlédnout do svého nitra, jsou Nizozemci. Jejich okna jsou totiž veliká, čistá a hlavně - bez záclon! V poslední době se i u nás začínají objevovat okna bez zahalení. Přiznám se, že za dlouhých zimních večerů se ráda dívám lidem do oken. Takové okno o majitelích dokáže hodně napovědět. Je to jako pohled do očí. Zvu všechny ty, co mají zájem, nakouknout do mých oken.

            Jsem ve věku, kdy už mě určitě nic nenutí spurtovat za stále vyšším pracovním výkonem a tak svou energii věnuji hlavně naší malé chaloupce. Trávím zde spoustu času, jak na zahradě, tak při zútulňování našeho bydlení. Ráda nakupuji po bazarech staré předměty, které pak s radostí renovuji a začleňuji do našeho domova.

        TOPlist

    Fotostránky
     mého muže

           ______________________________________________________________________________________________
 

Vánoce jsou za námi, bohužel za okny to vůbec nevypadá na zimní počasí, ale na ošklivý podzim. Fouká velký vítr a prší od rána do večera. Alespoň využiji jeden z dárků, který jsem našla pod stromečkem. Protože větrám průvanem, občas u nás prásknou dveře, že se celý dům otřese. Aby se tak nestávalo, dostala jsem těžký pytlík, který stačí sundat z kliky a postavit ke dveřím. Praktická věc.

Měla jsem takový podivný nápad, vytvořit pro děti rodokmen, aby věděly něco o svých předcích. Začala jsem pátrat na internetu a narazila na stránky, kde byly zveřejněny listiny ze sčítání lidu od r. 1869. Děda pocházel ze šesti dětí, z toho jich pět odešlo do Ameriky za prací. No a já tam jednoho příbuzného našla. Také hledal na internetu své příbuzné. Nyní si píšeme a já se dozvídám o jeho životě v době dávno minulé i o současnosti. Jeho otec byl pilot stíhačky a naučil ho létat. Po studiích šel do války ve Vietnamu jako pilot letadla. Letos ve vánoční čas pořádá sraz válečných veteránů. Je dobře informovaný o dění u nás. Není to nádherná story, když se setkají příbuzní po tak dlouhé době? Internet je prostě vynikající věc.

Ač vzdáleni tisíce kilometrů, délku vlasů jsme měli stejnou :-)

Nabídka vánočních dekorací je tak velká, že se musím hodně držet, abych nic nenakupovala. Většinou se jen kochám pohledem. Někdy ale nevydržím a něco zakoupím, protože se mi zdá, že bez toho by ty naše Vánoce nemohly být.  

V tento předvánoční čas je všude kolem nás plno andělů.
Jeden anděl našel domov i u nás.

Poklady z lesa

Kdysi jsem si chtěla vyrobit tabuli, kde bych si psala, co je potřeba nakoupit. Ale když jsem v obchodě zahlédla tento organiser, neodolala jsem. Moje truhlářské dovednosti nejsou zas tak skvělé, abych překonala tuto nabídku. Bohužel tabule byla natřena jen černou barvou, psát se na ni moc nedalo. Napravila to černá tabulová tapeta. Zbytek tapety jsem uschovala na horší časy. Nyní i na ni přišla řada. Vytvořila jsem pár nočních domů. Práce nimravá, ale výsledek potěšil.

Žádné jiné cukroví necharakterizuje Vánoce tak, jako perníčky, upečené v dostatečném předstihu, aby se rozležely a byly krásně měkké. Vůně koření provoní byt a navodí tu správnou atmosféru adventu.

 


 

Úvodní stránka

Další stránky
                                                                 66 65 64 63 62 61
60 59 58 57 56 55 54 53 52 51 50 49 48 47 46 45 44 43 42 41
40
39
38 37 36 35 34 33 32 31 30 29 28 27 26 25 24 23 22 21
20 19 18 17 16 15 14 13 12 11 10 09 08 07 06 05 04 03 02 01