Uška
 
  
Úvodní stránka

 

  Návštěvní kniha
Oko  -  do duše okno
 

praví staré známé moudro charakterizující lidský orgán zraku. Převedeme-li si tato slova do reálu, znamená to, že takový pohled do nitra člověka může být zamřížovaný, šmouhatý, zaprášený, zamlžený, orosený nebo jednoduše úplně zatažený. Jeden z mála národů, kteří se nebojí nechat ostatním nahlédnout do svého nitra, jsou Nizozemci. Jejich okna jsou totiž veliká, čistá a hlavně - bez záclon! V poslední době se i u nás začínají objevovat okna bez zahalení. Přiznám se, že za dlouhých zimních večerů se ráda dívám lidem do oken. Takové okno o majitelích dokáže hodně napovědět. Je to jako pohled do očí. Zvu všechny ty, co mají zájem, nakouknout do mých oken.

            Jsem ve věku, kdy už mě určitě nic nenutí spurtovat za stále vyšším pracovním výkonem a tak svou energii věnuji hlavně naší malé chaloupce. Trávím zde spoustu času, jak na zahradě, tak při zútulňování našeho bydlení. Ráda nakupuji po bazarech staré předměty, které pak s radostí renovuji a začleňuji  do našeho domova.

        TOPlist

    Fotostránky
    mého muže

Leden 2019 

Zimní dny bývají bez slunce, venku mráz a věčné šero. Slunce se nám ukáže jen sporadicky. V takové dny se u nás rozsvítí malá světýlka, která dokážou navodit domácí pohodu, zahřejí na duši.

Přichází ta pravá zima, sněhové vločky vydrží i několik dní. Pro některé to není tak dobrá zpráva, protože s obdobím zimy je spojen chlad a mráz. Zalézá do celého těla. Jistě to také znáte. Když jste na dlouhé zimní procházce a přijdete domů, vaše tělo je promrzlé a co teprve, když vám mráz zaleze za nehty?

Máme ho rádi, a přesto se na něj mračíme. Ano je to tak, slunce miluju, ale když je v zimě nízko a nevidím na cestu, mračím se na něj. Není nad blahodárný vliv slunce, kdy mi každý jeho paprsek zlepšuje náladu. Patřím mezi lidi, kterým sluneční paprsky navozují pocit euforie a dodávají příval energie. Jak jsem nyní četla, vitamín D získaný ze sluníčka může být užitečnou zbraní při léčbě nákazy. V období chřipek, které zrovna začíná, se nám pár paprsků může hodit. Proto vždy vítám slunce, které nám nyní svítí velmi sporadicky. Ostatně jaro už tu bude za pouhých 55 dnů :-)

Studie prokázaly, že poslat někoho do prdele uvolní 98% stresu. Ale stres se dá řešit i jinak, dobrou knihou. Nějakou náhodou se mi dostala do ruky knížka od Jojo Moyesové "Něž jsem tě poznala". Pokud se podíváte na knihu ve vyhledávači na netu, najdete jen kladná hodnocení. Opravdu stojí za to knihu přečíst. Na konci určitě uroníte pár slziček, ale krásná kniha, která má i pokračování "Život po tobě".

I druhý klučík je sportovec, zaběhl si Silvestrovský běh podél Labe. Neválel se v teple
u televizní obrazovky. A o tom to je, co se v mládí naučíš, ve stáří jako když najdeš.

Místní tělovýchovná jednota pořádá každoročně sportovní akce, kterých se vždy účastní děti ze základních škol. Některých z akcí se však účastní i sportovci z celé ČR. Náš klučík je jeden z přespolních zapálených veslařů. Jeho culík běžně přitahuje přitažlivost zemská :-)

Jak asi vypadá život v ráji? Je to jednoduché, vyjdete hodně schodů, pak ještě chvilku půjdete
lesní cestou a jste v Ráji, v malebné vesničce, kde je nádherně a výborně tam vaří.

Kokořínsko je krásná oblast na Mělnicku, kde je plno přírodních památek, hradů a skal. V létě je zde plno turistů, proto jsme se rozhodli projít si některá  místa nyní, kdy většina lidí se drží doma v teple. To božské ticho, které v této oblasti v současné době panuje, nikde jindy nenajdete. Asi proto se tato oblast jmenuje Ráj.

Když najdu staré noviny, ráda se pustím do pročítání a vzpomínek na dobu minulou.

Jak přežít zimu bez nachlazení? Zajít do obchodu se zeleninou a nakoupit cibuli a česnek, osvědčené doplňky zdraví našich babiček, ke kterým se v dnešní době zase vracíme.