Uška
 
  
Úvodní stránka

 

  Návštěvní kniha
Oko  -  do duše okno
 

praví staré známé moudro charakterizující lidský orgán zraku. Převedeme-li si tato slova do reálu, znamená to, že takový pohled do nitra člověka může být zamřížovaný, šmouhatý, zaprášený, zamlžený, orosený nebo jednoduše úplně zatažený. Jeden z mála národů, kteří se nebojí nechat ostatním nahlédnout do svého nitra, jsou Nizozemci. Jejich okna jsou totiž veliká, čistá a hlavně - bez záclon! V poslední době se i u nás začínají objevovat okna bez zahalení. Přiznám se, že za dlouhých zimních večerů se ráda dívám lidem do oken. Takové okno o majitelích dokáže hodně napovědět. Je to jako pohled do očí. Zvu všechny ty, co mají zájem, nakouknout do mých oken.

            Jsem ve věku, kdy už mě určitě nic nenutí spurtovat za stále vyšším pracovním výkonem a tak svou energii věnuji hlavně naší malé chaloupce. Trávím zde spoustu času, jak na zahradě, tak při zútulňování našeho bydlení. Ráda nakupuji po bazarech staré předměty, které pak s radostí renovuji a začleňuji  do našeho domova.

        TOPlist

    Fotostránky
    mého muže

Září 2018 

Začal astronomický podzim, dny a noci mají stejnou délku. Ze dne na den se pořádně ochladilo, bohužel deště v našich končinách stále nejsou. Houby pro sucho nerostou, tak se občas jen touláme krajinou a vychutnáváme si plnými doušky poslední hřejivé sluneční paprsky. Na chaloupce provádíme nezbytné podzimní práce. Rytí záhonů a vertikutaci trávníku. Ale hlavně louskáme ořechy, kterých se letos urodilo požehnaně.

Zdravé žití
To dnes řešíme asi všichni. Zdravá strava, zdravé pití, zdravotní matrace. Ale málo kdo ví, že špatné vztahy škodí stejně jako kouření a alkohol. V partnerství se neustále řeší nějaká nedorozumění ohledně výchovy dětí, trávení volného času, financí, bydlení... Pokud se dva nedokáží dohodnout, podepíše se to na jejich zdraví, jak dokázala studie téměř 400 manželských párů po dobu šestnácti let. Neshody vyvolávají zánětlivé reakce a nadměrné uvolňování stresových hormonů, což narušuje imunitu a srdeční činnost. Život v nešťastném svazku má výraznější dopad na muže. Až nyní jsem pochopila, proč se muži dožívají kratšího věku než my, ženy. Jak z toho ven? Myslím, že nejlepší řešení je nechat ty naše muže pěkně v klidu a rozhodovat většinou bez nich. Pánové nakonec budou rádi, že jsme samostatné a neobracíme se na ně, nestresujeme je a prodlužujeme jim život. Oni totiž pánové zůstávají po celý život malými kluky.

Domácí povidla bez míchání. Sice jednoduchý recept, ale dlouhá doba vaření, tedy nic pro mne. Další důvod proč je už nikdy nebudu vařit, jsem si hned našla. Nebudu je zbavovat vařením důležitých látek. Z vitaminů obsahují švestky sice pouze vitamin E, zato minerálních látek mají spoustu – vápník, hořčík, fosfor, draslík. Vynikající směs pro naši pleť a vlasy.

Člověk si vždy může vybrat, buď sex, drogy a rock and roll nebo country, masturbaci a antidepresiva. Já jsem si vybrala slívy. Konec pěstování meruněk, které většinou na jaře pomrznou nebo trpí na sluneční úžeh. Dělají mrtvého brouka, svěsí listy, ale když do nich říznete, jsou zdravé. Slívy jsou odolnější, a když vyberete dobrou odrůdu, nahradí i lahodnou chuť meruněk. Zatím jíme slívy od souseda, ale už kopeme jámu na nový strom.

Ne, nechtěla jsem políbit žabáka, aby se z něj stal princ na bílém koni, spíš jsem
padala únavou, tak jsem se na chvíli o něj opřela, abych si odpočinula.